03538303636 info@almasarman.com ساعت کاری: شنبه تا پنج شنبه 8 صبح الی 15 ظهر

اکتشاف معدن

اکتشاف معدن، مجموعه‌ای متنوع از علوم، فنون و روش‌هایی است که کمک می‌کند تا یک منبع یا ذخیره باارزش اقتصادی تعیین موقعیت شود.

اکتشافات معدنی شامل روش‌های متعددی است که به‌منظور موقعیت سنجی یا حل یک یا چند مشکل اکتشافی ابداع‌شده و توسعه‌یافته است.

زمین شناسان و مهندسین این علم با بررسی نقشه های زمین شناسی؛ مناطقی را که احتمال تشکیل ذخایر معدنی در آن وجود دارد شناسایی میکنند.

البته اکتشافات معدنی فقط به بررسی نقشه های زمین شناسی ختم نمی‌شود و جمع‌آوری و بررسی داده‌های دفتری شامل گزارش‌ها و نقشه‌های زمین‌شناسی و با مقایسه‌های مختلف، تصاویر هوایی و ماهواره‌ای، سنجش‌های هوابرد ژئوفیزیک و ژئوشیمی نیز در موقعیت سنجی و کشف ذخایر معدنی دخیل هستند.

خدمات اکتشاف معدن شرکت کاوشگران الماس آرمان یزد

شرکت کاوشگران الماس آرمان یزد در زمینه اکتشافات معدنی با چشم اندازی بلند مدت و با بهره گیری از نیروهای متخصص این حوزه سعی در اکتشاف منابع یا ذخایر با ارزش اقتصادی برای پیشرفت و پیشبرد کشور عزیزمان ایران دارد. این شرکت آمادگی خود را برای تعیین موقعیت، جمع اوری داده ها و اکتشاف انواع معادن و ذخایر با ارزش اقتصادی اعلام می‌دارد.

تماس با ما

icon

استخراج

استخراج از معادن یعنی به دست آوردن مواد معدنی با‌ارزش مانند سنگ یا فلز از ذخائر و سپرده‌های موجود در زمین است.

خواندن بیشتر
icon

اکتشاف معدن

اکتشاف معدن، مجموعه‌ای متنوع از علوم، فنون و روش‌هایی است که کمک می‌کند تا یک منبع یا ذخیره باارزش اقتصادی تعیین موقعیت ...

خواندن بیشتر
icon

فرآوری

فرآوری مواد معدنی به عملیات انجام گرفته روی سنگ یا ماده ای که از معدن استخراج شده است گفته می شود.

خواندن بیشتر
icon

بهره وری

بهره‌وری نشانگر سطح اوج عملکرد است که از کمترین میزان ورودی برای دستیابی به بالاترین مقدار خروجی استفاده می‌کند.

خواندن بیشتر